5 dolog, ami arra utalhat, hogy ideje rendszeres gerinctornát végezned

Rád melyik igaz?

  1. Naponta végzel huzamos ideig ülő vagy álló munkát.
  2. Rendszeresen vagy visszatérően kínoz derék-, hát-, nyakfájdalom.
  3. Helytelen a testtartásod (előreeső nyak, váll, elsimult vagy fokozott homorulat deréknál, stb.)
  4. Diagnosztizált gerincproblémád van (pl.: gerincferdülés, kopás, gerincsérv, csontritkulás, stb.)
  5. Nem sportolsz, vagy egyoldalú terhelést adó mozgást végzel.

Gerincünk harmonikus görbületeinek a megváltozása az idő előrehaladtával egy ördögi kör kialakulásához vezethet. A gerincoszlopot tartó izomzatban túlfeszülések alakulnak ki, amik rásegítenek a kóros tartás, elváltozás fenntartásához, ezek pedig a csigolyák közötti porckorongban, kisízületekben, szalagrendszerben különböző degeneratív folyamatot indíthatnak el. Ez újbóli izomfeszülést eredményez, melyet további fájdalom kísérhet. Ezt a folyamatot előzhetjük vagy szakíthatjuk meg rendszeresen végzett gerinctorna gyakorlatokkal.

Cél, hogy gerincünk a lehető legnagyobb mozgásterjedelemben legyen átmozgatva, a feszes izmok lazuljanak, a gyengébbek erősödjenek, hogy egy megfelelő izomegyensúllyal erős támaszt adjunk gerincoszlopunknak, és ezzel megelőzzük a tünetek kialakulását, csökkentsük panaszainkat, vagy akár meg is szabaduljunk tőlük.

Ne várjuk meg, amíg állandósul vagy akár több napra mozgásképtelenné tesz a fájdalom, és korlátoz tevékenységeinkben! Kezdjünk el időben gondoskodni gerincünk karbantartásáról gyógytornával!

Fontos, hogy mindig az állapotunknak megfelelő mozgássort végezzünk! Ehhez kérjük szakember, gyógytornász segítségét.